Kapela Ludowa "Siemiechowianie"

Przyłącz się do nas!

Cenisz folklor, lokalne tradycje i chciałbyś śpiewać lub tańczyć? Dołacz do Zespołu Śpiewaczego bądź Dziecięcego Zespołu Tanecznego. Skontaktuj się z nami i wspólnie rozwijajmy swoje pasje!

Zapraszamy!

Kto był ten wie... :) Jednak dla tych, którzy nie dotarli do Szczurowej na 36. Krakowski Wianek przygotowaliśmy wyjaśnienie. 

Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Czerniaka co roku przyciąga coraz wiecej artystów ludowych i od wielu lat trwa przez 3 dni. Siemiechowianie zawitali do Szczurowej w piątek, 25. maja i występowali w trzech kategotiach: Kapela Ludowa Siemiechowianie w kategorii kapel, Dziewczęca Grupa Śpiewacza Siemiechowianki w kategorii grup śpiewaczych oraz uczący się od kilku miesięcy młodzi instrumentliści w kategorii Mistrz i Uczeń; na skrzypcach -Mateusz Wielgus (mistrz) z uczniami - Karoliną Iwaniec i Tomaszem Wielgusem oraz na trąbce - Zenon Pajor (mistrz) z uczniem Bartkiem Bartosikiem. Występy w ostatniej kategorii to efekt trwających od tego roku w naszej kapeli Warsztatów Muzykowania Ludowego Matecznik Tradycji (więcej informacji TUTAJ). Do udziału zgłoszona została również Kobieca Grupa Śpiewacza Siemiechowianki jednak z nieoczekiwanych przyczyn nie mogła dotrzeć na Przegląd.

Skoro już wyjaśniliśmy co się działo, to również możemy się już pochwalić wynikami. Po trzech dniach przesłuchań komisja w niedzielę wieczorem ogłosiła werdykt.

 

Kapela Ludowa Siemiechowianie zdobyła Główną Nagrodę - Krakowski Wianek,

Dziewczęca Grupa Śpiewacza Siemiechowianki I miejsce,

Mistrz Zenon Pajor z uczniem Bartkiem Bartosikiem (trąbka) - II miejsce,

Mistrz Mateusz Wielgus z uczniami Karolina Iwaniec i Tomaszem Wielgusem (skrzypce) - III miesce.

 

Pełen protokół i galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ.

 

Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy - a jest czego!

Na koniec bonus...! Nagranie naszego występu (i nie tylko). Jakosć nagrania pozostawia wiele do życzenia, za co przepraszamy i mimo to zapraszamy do oglądania, klikając w poniższy link.

WIDEO