Kapela Ludowa "Siemiechowianie"

Get Adobe Flash player

Przyłącz się do nas!

Cenisz folklor, lokalne tradycje i chciałbyś śpiewać lub tańczyć? Dołacz do Zespołu Śpiewaczego bądź Dziecięcego Zespołu Tanecznego. Skontaktuj się z nami i wspólnie rozwijajmy swoje pasje!

Zapraszamy!

Tradycją stało się już sierpniowe 18-dniowe spotkanie z twórcami ludowymi z całej Polski, którzy kultywują przekazywaną z pokolenia na pokolenie tradycję. Ich prace niezmiennie zachwycają i przyciągają uwagę mieszkańców Krakowa i turystów, pokazują wielobarwny, różnorodny, ciągle nie do końca poznany świat kultury ludowej.

42. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej rozpoczną się 9 sierpnia o godz. 12.00 odegraniem hejnału mariackiego. Potem będzie już można napawać się widokiem pięknych wyrobów rzemieślniczych, zamienić słowo z twórcami, spróbować kulinarnych przysmaków z różnych regionów Polski i Europy, a nawet zatańczyć. Przygrywać będą zespoły pieśni i tańca, zespoły regionalne, kapele, grupy śpiewacze i soliści. Codziennie zaprezentuje się inny powiat, gmina i miasto. Również sąsiednie kraje pokażą swój folklor, kulturę i tradycję.1

Każdy dzień będzie miał swój temat przewodni. Kapela Ludowa "Siemiechowianie" zaprezentuje się 14 sierpnia (wtorek) podczas Dnia Powiatu Tarnowskiego.

Zapraszamy serdecznie na Rynek w Krakowie!

Szczegółowy program targów i występów można zobaczyć TUTAJ.

Przypominamy także o Dożynkach Gminy Tarnów, gdzie wystąpi nasza Kapela Ludowa, już w ten weekend w Zbylitowskiej Górze!

  

1 źródło: http://krakow.pl/aktualnosci/221920,33,komunikat,swieto_sztuki_ludowej_juz_za_pasem_.html