Kapela Ludowa "Siemiechowianie"

Get Adobe Flash player

Przyłącz się do nas!

Cenisz folklor, lokalne tradycje i chciałbyś śpiewać lub tańczyć? Dołacz do Zespołu Śpiewaczego bądź Dziecięcego Zespołu Tanecznego. Skontaktuj się z nami i wspólnie rozwijajmy swoje pasje!

Zapraszamy!

...ale wciąż mamy ją w pamięci. 

Setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości to okazja niezwykle doniosła. Takie było też i nasze świętowanie. W kościele parafialnym odbyła się Msza Święta z udziałem orkiestry oraz kapeli, strażaków z całej gminy i przede wszystkim wypełnioną po brzegi siemiechowską świątynią. Dzięki Wam było tak pięknie i uroczyście. Bardzo się cieszymy, że tak licznie uczestniczyliście we wspólnej modlitwie za naszą Ojczyznę, a później z wielką radością wysłuchaliście koncertu Orkiestry Dętej OSP Siemiechów wraz z Kapelą Ludową Siemiechowianie.

Dziękujemy!

A do obejrzenia relacji z gminnych obchodów Święta Niepodległości zapraszamy TU.

Byliśmy rok temu, będziemy i w tym roku - a Wy?

Chcieliśmy zaprosić Was do Bochni na Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych OSP.

Już wkrótce, bo 2. września w Amfiteatrze Parku Rodzinnego UZBORNIA wystąpią zespoły z całej Małopolski działające przy Ochotniczych Strażach Pożarnych.

Bedzie czego posłuchać i na co popatrzeć.

Serdecznie zapraszamy!

Dzieje się...!

Operacja "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społecznosć" w ramach PROW na lata 2014 - 2020 zakończyła się dla nas bardzo pomyślnie. Województwo Małopolskie, Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju i oczywiście Ochotnicza Straż Pożarna w Siemiechowie właśnie realizują projekt, dzięki któremu nasza kapela ludowa wzbogaci się o 10 nowych kompletnych strojów męskich Krakowiaków Wschodnich oraz 10 par butów damskich. Inwestycja bardz duża... bo o o wartości aż 50 900 zł.

Niezmiernie się z tego cieszymy, a Wy?

Niedługo będziecie mogli zobaczyć nowe stroje naszych zdolnych Panów :)

Tradycją stało się już sierpniowe 18-dniowe spotkanie z twórcami ludowymi z całej Polski, którzy kultywują przekazywaną z pokolenia na pokolenie tradycję. Ich prace niezmiennie zachwycają i przyciągają uwagę mieszkańców Krakowa i turystów, pokazują wielobarwny, różnorodny, ciągle nie do końca poznany świat kultury ludowej.

42. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej rozpoczną się 9 sierpnia o godz. 12.00 odegraniem hejnału mariackiego. Potem będzie już można napawać się widokiem pięknych wyrobów rzemieślniczych, zamienić słowo z twórcami, spróbować kulinarnych przysmaków z różnych regionów Polski i Europy, a nawet zatańczyć. Przygrywać będą zespoły pieśni i tańca, zespoły regionalne, kapele, grupy śpiewacze i soliści. Codziennie zaprezentuje się inny powiat, gmina i miasto. Również sąsiednie kraje pokażą swój folklor, kulturę i tradycję.1

Każdy dzień będzie miał swój temat przewodni. Kapela Ludowa "Siemiechowianie" zaprezentuje się 14 sierpnia (wtorek) podczas Dnia Powiatu Tarnowskiego.

Zapraszamy serdecznie na Rynek w Krakowie!

Szczegółowy program targów i występów można zobaczyć TUTAJ.

Przypominamy także o Dożynkach Gminy Tarnów, gdzie wystąpi nasza Kapela Ludowa, już w ten weekend w Zbylitowskiej Górze!

  

1 źródło: http://krakow.pl/aktualnosci/221920,33,komunikat,swieto_sztuki_ludowej_juz_za_pasem_.html