Kapela Ludowa "Siemiechowianie"

Get Adobe Flash player

Przyłącz się do nas!

Cenisz folklor, lokalne tradycje i chciałbyś śpiewać lub tańczyć? Dołacz do Zespołu Śpiewaczego bądź Dziecięcego Zespołu Tanecznego. Skontaktuj się z nami i wspólnie rozwijajmy swoje pasje!

Zapraszamy!

 

Rok 2019 Kapela Ludowa Siemiechowianie rozpoczęła wspólnym kolędowaniem      6 stycznia wraz całą siemiechowską społecznością. Dziękujemy, że było Was tak wielu! Z trudem mieściliście się w sali Domu Kultury w Siemiechowie... Ale było przytulnie, miło i rodzinnie.

Warto też powiedzieć kilka słów o wyglądzie naszych Panów z kapeli... Nie Kochani, nie zrobili się oni nagle bardziej przystojni (bo czy można być bardziej?), ale trzeba przyznać, że nowiutkie stroje, w których zadebiutowali tego dnia dodają im uroku. Zgadzacie się?

Dzięki projektowi, o którym już pisaliśmy Panowie wyglądają jak na prawdziwego Krakowiaka Wschodniego przystało. Autentyczny strój tradycyjny z naszego regionu jest przepiękny i w końcu możemy w całości się w nim przed Wami prezentować, propagując lokalny folklor i kulturę.

Mamy nadzieję, że podobał Wam sie zarówno wygląd, jak i nasze wykonanie :)

Za rok powtórka? Z ogromną przyjemnością!

Byli i tacy, którzy nagrali kilka kolęd, a my podajemy linki, żeby również i nieobecni na tym pieknym wydarzeniu mogli troszkę posłuchać.

Nagrane kolędy (nagranie dostępne po kliknięciu na tytuł kolędy):

 Dzisiaj w Betlejem

Z narodzenia Pana

oraz

ZDJĘCIA 

Zapraszamy za rok!

...ale wciąż mamy ją w pamięci. 

Setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości to okazja niezwykle doniosła. Takie było też i nasze świętowanie. W kościele parafialnym odbyła się Msza Święta z udziałem orkiestry oraz kapeli, strażaków z całej gminy i przede wszystkim wypełnioną po brzegi siemiechowską świątynią. Dzięki Wam było tak pięknie i uroczyście. Bardzo się cieszymy, że tak licznie uczestniczyliście we wspólnej modlitwie za naszą Ojczyznę, a później z wielką radością wysłuchaliście koncertu Orkiestry Dętej OSP Siemiechów wraz z Kapelą Ludową Siemiechowianie.

Dziękujemy!

A do obejrzenia relacji z gminnych obchodów Święta Niepodległości zapraszamy TU.

Byliśmy rok temu, będziemy i w tym roku - a Wy?

Chcieliśmy zaprosić Was do Bochni na Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych OSP.

Już wkrótce, bo 2. września w Amfiteatrze Parku Rodzinnego UZBORNIA wystąpią zespoły z całej Małopolski działające przy Ochotniczych Strażach Pożarnych.

Bedzie czego posłuchać i na co popatrzeć.

Serdecznie zapraszamy!